podoroz (podoroz) wrote,
podoroz
podoroz

Затоплена церква в селі Циблі


ЗАТОПЛЕНА ЦЕРКВА (с. Циблі)


Село Циблі (Київська область, біля Переяслав-Хмельницького) було затоплено водами Канівського водосховища на початку 70-х років. В селі на той час жило біля 1500 людей, була школа та церква. На березі штучного моря побудували нове село, а від старого лишилися лише руїни церкви святого Іллі Пророка.
   Доїхати до с.Циблі можна від автовокзалу в Переяслав-   Хмельницькому, ходять доволі часто, остання маршрутка іде біля 16.50. Від Переяслава їхати 10 хвилин. Також можна доїхати і від Києва з автовокзалу "Видубічі". Церква стоїть на острові, відділеному від берега невеликою протокою, яка поросла очеретом. Переяти воду можна в брід. Але вода доходитиме до шиї, а деінде доведеться плисти. Якщо заходити з боку ближчого до села, то там буде два водні перешийки, один мілкий (до пояса), а другий глибший.
Краще мати човна.
Щоб обійти церкву з іншого боку, іти доведеться хвилин 20-30. Рибалка сказав, що з того боку можна також перейти до церкви, і що води там по коліно. Але іти доведеться кілометри два.
Там дуже красиво восени, суміш червоних, зелених та жовтих кольорів. Навпроти церкви на пагорбі знаходиться нове кладовище, а поряд стоїть кам'яний старезний хрест. Десь там є козацьке кладовище. 

Шлях:
Київ - Переяслав-Хмельницбкий, маршрутки ходять з метро Чернігівська. З Переяслава до Циблі - ходять з автовокзалу. Остання іде десь о 16.50.
До Циблі ходять маршрутки прямо з Києва. Мабуть з Видубичів.
Назад:
Маршрутки до Переяслава з Циблі ходять приблизно раз на півтори години. Маршрутки на Київ - десь з такою ж періодичністю, але краще запитати.
Сума: 16 грн до Переяслава, 5 грн до Циблі з Переяслава.

Церква з пагорбу


  Берег КанівсЬкого водосховищаЦерква святого Іллі ПророкаДорога до церкви

Кладовище на пагорбі навпротиКам'яний хрест та церков
Перехід до церкви

 Завелися - поїхали
Tags: church, turism, ukraine, Переяслав-Хмельницкий, Переяслав-Хмельницький, Украина, Україна, Цибли, Циблі, затоплена церква, затопленная церковь, подорож, туризм, церква святого Іллі Пророка, церковь святого Ильи Пророка
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments