podoroz (podoroz) wrote,
podoroz
podoroz

Гусинці. Була церква затоплена , а стала на суходолі

                  

Було собі село Гусинці. Було-було аж до десь 1970-го року, коли його затопили води того ж Канівського водосховища. А людей з нього та із сел поблизу поселили в нове село, яке в 1969 році почали будувати - одразу, як вирішили - село топити. Гусинці зкрилися під товщею води (хоча поговорюють, що як засунути голову в воду серед штучного моря, то можна побачити верхівки дахів:)), і забули би про них, якби не церква Свято-Преображенська 1822 року, що сталася стояти посеред води мовчазним пам'ятником. А встояла церква тому, що голова сільради (радянська людина!) як дізнався, що село топити будуть, розпорядився церкву відремонтувати. А щоб стійка до води була, то будівельну суміш замішували з яєчним білком. І церква, що в селі на пагорбі стояла встояла і досі стоїть. Вода коло неї поросла очеретом, а фундамент, судячи із фото, що є в інтернеті, був залитий водою. Потрапити туди можна було або на човні (бажана моторному, бо Канівське водосховище нічогеньке-таке собі) або зимою по льоду.
І як в кожної церкви в неї є свої легенди та таємниці: кажуть, що по святах чутно, як дзвонять вже давно зняті дзвони або стогнуть по понівеченій святині монахи, порубані бандою розбійників.


Церква (вид з човна)


Церква (фронтальний вхід)


Дзвіниця


Алтарь


Великий острів навпроти церкви. В радянські часи тут зрубали весь ліс і тепер острів нагадує пісчаний бархан.


Загадкові кола на піску - робота вітру.


Церква (вид з острова)


Острів навпроти церкви


Яке ж було моє здивування, коли з моторного човна я побачила, що церква стоїть вже на острівці з піску, до того ж повному щебня, арматур, цементу, цегли і т.д. Головний - Шарикадзе Танас Іонович (в сані) - роз'яснив, що церкву планують зробити діючою, фундамент укріплять, стіни зтянуть. Як до церкви потім будуть добиратися на службу, я чесно спитати забула. Їхала ж бо туди документальний фільм знімати, про затоплену таємничу церкву, а вийшов фільм про будівельний майданчик:) Але є добре, що строять - у нас таке рідкість. Гроші - пожертвування та допомога юлагодійного фонду "Богуслав". Детальну інформацію можна дізнатися на їхньому сайті www.bfb.org.ua
Фото фонду
В селі Юрківці Чернігівської області є церква 1821-22 років дуже схожа на Преображенську, може навіть побудована за тим самим проектом.
Фото фонду

Шлях:
Доїхати до Ржищіва: 2 години від Києва, ходять маршрутки з Подільського автовокзалу.
В Ржищіві найняти моторного човна на річковому вокзалі.
або
Їхати на машині по лівому берегу Дніпра по дамбі 100 км, потім буде шлагбаум і 10 км по пісчаній дорозі (якщо у вас не джип, їхати не рекомендують). Однак кажуть, що тепер ту частину викупили і через шлагбаум можуть не пропустити (думаю, можна домовитись)
або
Їхати лівим берегом до с. Ковалин чи с. Сошников (туди наче ходять маршрутки, які їдуть до Канева), а звідти пішки 20 км (та не забудьте гумові чоботи, там можуть бути болота)

Контакти

с. Гусинці, Києвська область, Бориспільській район
(щоб замовити човен):
+380967772756 Віктор (Ржищів)
+380984127648 Світлана (комплекс "В Березовке", можуть дати телефони тих, хто катає на човнах)
Сума: 250 грн - моторний човен на чотирьох, який привозить вас до церкви, оставляє там, потім забирає вас, коли ви скажете.
            Якщо привести і відвести (щоб йому не треба було 2 ходки робити) буде мабуть вдвічі дешевше.


Завелися - поїхали

Tags: Гусинцы, Гусинці, Преображенская церковь, Преображенська церква, Ржищев, Ржищів, затоплена церква, затопленная церковь, туризм, церкви Украины
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 3 comments